Jahňacie srdiečka 0,5kg

PREMIUM LUXURY

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 2.83
3.40 ks

1. J.M je významným zdrojom vysokokvalitných bielkovín (tzv. kompletných bielkovín). Obsahuje na rozdiel od rastlinných bielkovín všetky aminokyseliny.
2. J.M je neuveriteľne bohaté na živiny. Obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok, a to konkrétne:
 • Veľké množstvo „zdravých“ tukov (omega 3 mastné kyseliny -MK a kyselinu olejovú).
 • Vysoké koncentrácie prístupných a vysoko stráviteľných bielkovín.
 • Významné množstvo vitamínov a minerálov, najmä vitamínov skupiny B a zinku. Tak napríklad konzumácia 100 g vareného jahňacieho stehna pokrýva na 38%  potrebu vitamínu B12, na 27% potrebu vitamínu B3, na 11% potrebu vitamínu B2, na 51 % dennú potrebu zinku, 44% dennú potrebu selénu, na 12% potrebu železa.
3. J.M. je prekvapivo vysokým zdrojom omega-3 mastných kyselín, najmä od jahniat vykrmovaných s využitím pastvy.
4. J.M. je jedným z najlepších zdrojov karnozínu, zdraviu prospešnej zložky, ktorá má veľmi silné, zdravie ochraňujúce účinky (ochranné účinky mozgu, anti-aterosklerotické účinky, atď.).
5. J.M. obsahuje významné množstvo kreatinínu - zložky, ktorá pomáha zlepšovať športovú výkonnosť (môže pomôcť zvýšiť svalovú vytrvalosť, silu a potenciálne svalovú hmotu).
6. J.M. obsahuje veľké množstvo železa naviazaného na hem, čo je mimoriadne dôležitá živina v prípade anémie spôsobenej nedostatkom železa. J.M obsahuje glutatión (významný antioxidant) a poskytuje tiež všetky potrebné aminokyseliny k tvorbe vlastného glutatiónu, ktorý podporuje naše zdravie a imunitný systém.
8. J.M. je najvýznamnejším a najbohatším výživovým zdrojom CLA (konjugovaná kyselina linolová) zo všetkých druhov mias (4-19 mg CLA na gram tuku; v hovädzom mäse je to len 1,2-4,0 mg a v bravčovom a hydinovom len 1,0 mg). CLA má anti-karcinogénne, anti-sklerotické, anti-diabetické a imunostimulačné účinky.
9. J.M. je významným zdrojom tzv. zdraviu prospešných tukov – najmä omega 3 MK s dlhým reťazcom, s protizápalovými a inými pozitívnymi účinkami (EPA a DHA) a tiež kyseliny olejovej považovanej za „tuk zdravého srdca“. Mäso jahniat odchovaných na pastve je v tomto smere podobné morským rybám.
10.J.M je chutné! Ale je to hlavne na živiny bohaté mäso a pritom zdravá potravina. Bezpochyby J.M. je jedna z najchutnejších a najzdravších potravín sveta.