Jahňacie droby 1kg

NOVINKA

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: vypredané
2.21 bez DPH
2.65 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

1. J.M je významným zdrojom vysokokvalitných bielkovín (tzv. kompletných bielkovín). Obsahuje na rozdiel od rastlinných bielkovín všetky aminokyseliny.
2. J.M je neuveriteľne bohaté na živiny. Obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok, a to konkrétne:
 • Veľké množstvo „zdravých“ tukov (omega 3 mastné kyseliny -MK a kyselinu olejovú).
 • Vysoké koncentrácie prístupných a vysoko stráviteľných bielkovín.
 • Významné množstvo vitamínov a minerálov, najmä vitamínov skupiny B a zinku. Tak napríklad konzumácia 100 g vareného jahňacieho stehna pokrýva na 38%  potrebu vitamínu B12, na 27% potrebu vitamínu B3, na 11% potrebu vitamínu B2, na 51 % dennú potrebu zinku, 44% dennú potrebu selénu, na 12% potrebu železa.
3. J.M. je prekvapivo vysokým zdrojom omega-3 mastných kyselín, najmä od jahniat vykrmovaných s využitím pastvy.
4. J.M. je jedným z najlepších zdrojov karnozínu, zdraviu prospešnej zložky, ktorá má veľmi silné, zdravie ochraňujúce účinky (ochranné účinky mozgu, anti-aterosklerotické účinky, atď.).
5. J.M. obsahuje významné množstvo kreatinínu - zložky, ktorá pomáha zlepšovať športovú výkonnosť (môže pomôcť zvýšiť svalovú vytrvalosť, silu a potenciálne svalovú hmotu).
6. J.M. obsahuje veľké množstvo železa naviazaného na hem, čo je mimoriadne dôležitá živina v prípade anémie spôsobenej nedostatkom železa. J.M obsahuje glutatión (významný antioxidant) a poskytuje tiež všetky potrebné aminokyseliny k tvorbe vlastného glutatiónu, ktorý podporuje naše zdravie a imunitný systém.
8. J.M. je najvýznamnejším a najbohatším výživovým zdrojom CLA (konjugovaná kyselina linolová) zo všetkých druhov mias (4-19 mg CLA na gram tuku; v hovädzom mäse je to len 1,2-4,0 mg a v bravčovom a hydinovom len 1,0 mg). CLA má anti-karcinogénne, anti-sklerotické, anti-diabetické a imunostimulačné účinky.
9. J.M. je významným zdrojom tzv. zdraviu prospešných tukov – najmä omega 3 MK s dlhým reťazcom, s protizápalovými a inými pozitívnymi účinkami (EPA a DHA) a tiež kyseliny olejovej považovanej za „tuk zdravého srdca“. Mäso jahniat odchovaných na pastve je v tomto smere podobné morským rybám.
10.J.M je chutné! Ale je to hlavne na živiny bohaté mäso a pritom zdravá potravina. Bezpochyby J.M. je jedna z najchutnejších a najzdravších potravín sveta.

Update cookies preferences G-7XBF04ZCKY